Güvenlik

Gizlilik Politikası Amacı
Vermiş olduğunuz tüm kişisel bilgileriniz gizli tutulur. Ancak firma ekle işleminde vermiş olduğunuz tüm firma bilgileriniz site içerisinde üye olan/olmayan herkes tarafından görüntülenebilecektir. Elitfirma.com bu bilgilerin gösterim yapma hakkını saklı tutar.
Bu sayfada yer alan güvenlik ve gizlilik kurallarının amacı, sizleri güven içerisinde hissettirmekten ibarettir. Web sitemizde yaptığınız işlemlerde, bu hizmeti alırken vermiş olduğunuz kişisel bilgilerdeki güvenlik ve gizlilik sınırlarını belirlemektir.
Gizlilik ve Güvenlik Politikası Kapsamı: 
elitfirma.com, müşterilere ait bilgileri hiçbir şekilde üçüncü kişiler ile paylaşmayacağını taahhüt eder.
Hangi kişisel bilgileriniz saklanır?
Ancak, elitfirma.com sitemizde firma ekleme işlemi yapacaksanız veya hizmetlerimizden yararlanacaksanız üye olmanız veya bazı kişisel bilgilerinizi vermeniz gerekmektedir. 
Diğer Sitelere Link vermek
Sitemiz sayfalarından diğer internet adreslerine linkler verilebilir. Şirketimiz Link verdiği sitelerin kendi bilgi kullanımı, etik ilkeleri ve gizlilik prensiplerinden sorumlu değildir.
Kullanıcıların kişisel bilgileri şu sebeplerle saklanır: Belirli hizmetlerde isteklerinizi yerine getirmek, karşınıza gelecek olan sitede isteğinize göre içerik ve reklam sağlamak, dilediğiniz ürünlerden ve hizmetlerden haberdar edilmenizi sağlamak Elit Firma nın ilke edindiği kurallar içerisinde yer alır. 
Kişisel bilgilerin saklandığı ortamın güvenliği:
İnternet'te güvenlik kıyaslamasında temel olarak iki ana başlık altında incelenebilir: 
Birincisi, bu hizmeti verirken kullandığımız donanımların, yazılımın ve network altyapısının güvenliği. Bu amaçla, güvenilirliği pek çok ortamda test edilmiş ürünleri kullanmaktayız. 
İkincisi ise, müşterilerimiz servisimizden yararlanırken oluşan veri trafiğinin güvenliği. 
Veri trafiğinin güvenliği dört temel bileşenden oluşur:
Authentication : Tanıma
Authorization : ( Yetki Kontrolü ) Üye olup olmadığı.
Non-Repudiation : Sorumluluk
Data Protection : Bilginin bütünlüğü ve gizliliği
Bu dört bileşenden bir ve ikincisi sadece yetkisi olan üyelerimizin hizmet alabilmelerini sağlamak için önemlidir.
Kullanıcı İstekleri - Geri Bildirimleri
Üye ve ziyaretçilerin site ile ilgili tarafımıza ulaştırdıkları her türlü istek, öneri ve soruları içeren bilgiler site performansını ölçmek açısından saklanmaktadır. Bu bilgiler kişilerin kendilerine yanıt vermek dışında herhangi bir amaç için kullanılamaz. Herhangi bir zamanda aldığınız hizmet ya da ürünle ilgili, sitemiz sayfasıyla ilgili bildirim, tavsiye ve önerilerinizi info@elitfirma.com adresine e-mail yoluyla gönderebilirsiniz.
İçerik Kullanımı:
Sitemizde yayınlanan hiçbir yazı veya grafik üçüncü kişiler tarafından izinsiz kullanılamaz. Bu sitede yer alan içerik materyali ya da fonksiyonalite, başka mecralarda yayınlanamaz.
Bu sitedeki materyallerin sadece sergileme, kopya, dağıtım veya yükleme için kişisel, ticari olmayan kullanım için değiştirmeme ve materyaller için tüm yasal ve içerdiği diğer kişisel notların yasal sahibiyseniz izin verilebilir. Değilseniz, elitfirma.com’un izni olmadan, buradaki hiçbir şeyi diğer serverlara kopyalayamazsınız. Bu izin otomatik olarak bu şartlardan bir maddeyi bozduğunuz anda biter. Bu tehdit hususunda acilen yüklediğiniz veya resmettiğiniz materyali imha etmek zorundasınız.
Bu sitedeki herhangi bir materyalin herhangi bir imzasız kullanımı, kopyalama yasaları,  ticari yasalar, güvenlik ve tanıtım yasaları ve iletişim kanunları ve statülerine tecavüz eder.
Bu sayfada yer alan güvenlik bilgileri elitfirma.com tarafından zaman, zaman güncellenmektedir. Yapılan güncellemeleri kontrol etmek kullanıcıların sorumluluğundadır. 
Sitemizde SSL Gizlilik/Güvenlik Protokolü kullanılmaktadır.
SSL, Secure Sockets Layer'in baş harflerinin kısaltmasıdır.
Yani Güvenirlik konusunda tereddüte düşmeyiniz.
SSL network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür.
1996 yılında 3.0 versiyonunun çıkarılmasıyla hemen bütün Internet tarayıcılarının (Microsoft Explorer, Netscape Navigator vb) desteklediği bir standart haline gelmiş ve çok geniş uygulama alanları bulmuştur. SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur. Veri akışında kullanılan şifreleme yönteminin gücü kullanılan anahtar uzunluğuna bağlıdır. Anahtar uzunluğu bilginin korunması için çok önemlidir. Örneğin; 8 bit üzerinden bir iletimin çözülmesi son derece kolaydır. Bit, ikilik sayma düzeninde bir rakamı ifade eder. Bir bit, 0 veya 1 olmak üzere 2 farklı değer alabilir. 8 bit ise sadece 28=256 olası farklı anahtar içerir. Bir bilgisayar bu 256 farklı olasılığı sıra ile inceleyerek bir sonuca ulaşabilir. SSL protokolünde 40 bit ve 128 bit şifreleme kullanılmaktadır. 128 bit şifrelemede 2128 değişik anahtar vardır ve bu şifrenin çözülebilmesi çok büyük bir maliyet ve zaman gerektirir. Kötü niyetli bir kişinin 128 bit'lik şifreyi çözebilmesi için 1 milyon dolarlık yatırım yaptıktan sonra 67 yıl gibi bir zaman harcaması gerekir. Bu örnekten anlaşıldığı gibi SSL güvenlik sistemi tam ve kesin bir koruma sağlar. 
Web Tarayıcınızın altında gördüğünüz altın renkli asmakilit resmi SSL güvencesinde olduğunuzun işaretidir. Bu kilit resmine çift tıklayıp SSL sertifikasının kimden alındığı, geçerlilik süresi gibi bilgileri görebilirsiniz. SSL kullanıcı adı, şifre, kredi kartı bilgileri gibi bilgilerin, gerekliyse tüm oturum bilgilerinin şifrelenerek iletilmesini sağlar. 
Bilgilerin Paylaşımı 
elitfirma.com, kullanıcıların ilettikleri kişisel bilgilerini, Gizlilik Politikası ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında, üçüncü kişilere açıklamayacaktır.
Kişisel bilgiler, ad soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi içermekte olup kısaca Gizli Bilgiler olarak anılacaktır.
elitfirma.com, işbu Gizlilik Politikası ve Kullanıcı Sözleşmesinde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirket veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır.
elitfirma.com, kişisel bilgileri kendi bünyesinde müşteri profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla 3.kişiler ile paylaşabilecektir.
elitfirma.com, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.
elitfirma.com’ un gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, siteye ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, elitfirma.com’ın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.
elitfirma.com, kullanıcılara ve kullanıcıların sitenin kullanımına dair bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (Cookie) kullanarak elde edebilir. Ancak, kullanıcılar dilerlerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.
elitfirma.com, işbu Gizlilik Politikası hükümlerini, dilediği zaman sitede yayınlamak suretiyle tek taraflı olarak değiştirebilir.
elitfirma.com’un değişiklik yaptığı Gizlilik Politikası hükümleri, Öncesini kapsamayacak halde sitede yayınlandığı tarihte yürürlülüğe girer.